Головна » Файли » Мої файли

Батьківські збори в дитячому садку
03.09.2017, 18:28

Давайте поговоримо про такому заході, як батьківські збори в дитячому садку. Є в них потреба? Адже дитячий садок - школа. Часто новину про майбутнє зборах не викликає ентузіазму у батьків, яким доводиться відпрошуватися з роботи або змінювати власні плани. Багато хто не бачать у таких заходах нічого хорошого, тільки необхідність здавати гроші на чергові потреби дитсадка. Завдання вихователя - переламати негативне ставлення мам і тат до таких зустрічей шляхом подачі цікавої та корисної інформації. 



 

 

Для чого вони потрібні?

Батьківські збори в дитячому садку дуже важливо для встановлення контакту між сім'єю та персоналом установи (в першу чергу - вихователем). Це одна з форм зворотного зв'язку і можливість озвучити актуальну інформацію, обговорити важливі моменти виховання, поговорити про особливості дитячого розвитку. Крім того, на них, як правило, запрошують психологів, методистів, лікарів, логопедів та інших фахівців, діяльність яких так чи інакше пов'язана з виховання малюків. Інформація, яку отримують від них батьки підопічних, буває досить цінною. Грамотний фахівець в змозі вчасно відстежити малопомітні відхилення в розвитку дитини і дати родині потрібні рекомендації. 



 

Батьківські збори в дитячому садку. Теми батьківських зборів

Скільки зборів нас чекає?

Батьківські збори в дитячому садку проводиться щорічно. Як правило, за планом передбачено 2-3 таких заходи в кожній групі. Крім того, бувають позачергові зустрічі в разі якихось непередбачених подій, які потребують обговорення з батьками. Наприклад, в обов'язковому порядку проводиться збори при підготовці випуску з дитячого саду, так як це клопітка захід, що вимагає доброї організації і передбачає активну участь всієї сім'ї.

Теми батьківських зборів

Основні теми прив'язані до плану навчально-виховної роботи протягом року. На перше батьківські збори, яке зазвичай проводиться у вересні, приходять мами і тата малюків-новачків. Вони знайомляться між собою і з вихователем, разом з ним обговорюють навчальний план на весь рік, вибирають батьківський комітет. Батьківські збори в молодшій групі, що проводяться вперше, мають особливе значення. Вони задають тон майбутнього співробітництва кожної сім'ї з персоналом дитсадка, яке триватиме аж до школи. Часто на перше батьківські збори вихователь запрошує психолога або методиста. Вони пояснюють батькам особливості розвитку малюків даної вікової групи, радять, як організувати домашні заняття з дітьми для закріплення дитсадівського матеріалу.

 

Друга зустріч найчастіше призначається в середині навчального року, в зимовий сезон. Зазвичай це час повальних застуд. Тому актуальні питання, які обов'язково включаються до порядку денного, - дитяче здоров'я, навички загартовування та профілактика вірусних інфекцій. На збори часто запрошують лікаря або медсестру. Тоді ж зазвичай ведеться обговорення поточних успіхів і проблем, проміжних результатів і різних дрібних подій. На батьківські збори в середній групі дитсадка приходять вже досвідчені і загартовані мами і тата. Дітки підросли, і на перший план замість проблем привчання до горщика і до ложці виходять більш "дорослі" моменти. Батьківські збори в середній групі часто проходить з демонстрацією творчих успіхів малюків у вигляді малюнків і виробів. Заключну зустріч у кожній групі організовують у кінці навчального року, перед літніми канікулами. Це час, коли підводяться підсумки. В обов'язковому порядку проводиться таке батьківські збори в підготовчій групі. На ньому зазвичай виступають психолог і логопед. Вони дають батькам необхідні рекомендації по підготовці до шкільного життя, розповідають, що можуть зробити мами і тата за річний період для успішного старту майбутніх першокласників.

Якими бувають батьківські збори?

За формою такі заходи бувають традиційними та нетрадиційними. Збори в традиційній формі являє собою зустріч батьків з основним доповідачем - вихователем, а також представниками батьківського комітету або вузькими спеціалістами. На ньому можливе спільне обговорення актуальних питань, а також різне анкетування. Теми батьківських зборів у цьому випадку, як правило, стандартні: "Ази виховання", "чи Знаєте ви свою дитину?", "Підготовка до школи", "Які іграшки потрібні дітям" і т. п. В нетрадиційній формі захід може проводитися в незапланованої ситуації, коли виникає необхідність терміново обговорити якесь серйозне питання. Неформальна обстановка сприяє більш успішній взаємодії педагогів з батьками, розкріпаченню присутніх, налагодження контакту.

 

Нетрадиційне батьківські збори може проходити у вигляді спільних посиденьок з чаюванням і навіть включати в себе елементи сюжетної гри. На ньому можлива присутність дітей разом з дорослими для спільної підготовки до ранку. Батьківські збори у старшій групі (не кажучи вже про підготовчої) цілком можливо зробити спільним з дітьми - ті вже досить великі.

Як правильно організувати збори

Про майбутній захід вихователь зобов'язаний попередити батьків заздалегідь, бажано за 2 тижні. Оголошення про дату, час і теми майбутньої зустрічі має бути вивішено на дошці з інформацією. Вихователь складає план заходу, готує наочні матеріали, роздруковує анкети і продумує оптимальну форму проведення. Також він узгодить з іншими фахівцями (методистом, логопедом, психологом) необхідність їх присутності і тематику виступів. Запрошені обов'язково повинні мати час для підготовки.

 

Як   проводити

На початку зборів необхідно розповісти про дитячі успіхи, похвалити вихованців за досягнення. У присутності колективу ні в якому разі не слід обговорювати проблеми окремої дитини. Батьківське збори в дитячому садку в якості головної мети має завдання інформування мам і тат про важливі моменти детсадовской життя, збагачення педагогічним досвідом і знаннями. Якщо робота з сім'єю добре продумана і організована, результати виховного процесу не змусять себе чекати. Інші менш важливі питання зазвичай вирішуються в робочому порядку щоденно батьківських при відвідинах.

 

Про що ще повинен пам'ятати вихователь

Плануючи похід на збори, батьки повинні знати, що їх там чекає. Тим не менш, в першу чергу слід заново нагадати тему і подякувати присутнім за те, що вони змогли прийти, особливо якщо це перше батьківські збори. Якщо вихователь планує організацію додаткових занять і гуртків, треба обов'язково поділитися з батьками даною інформацією. Уточнюйте, чи нововведення потрібні і корисні дітям. Необхідно розповідати також, які заняття потрібно виконувати малюкам будинку, особливо це важливо для вихованців підготовчої групи. Починати збори завжди слід з позитивних моментів. Обов'язково хваліть дітей за успіхи, про невдачі краще згадувати побіжно і тільки в загальному вигляді, без індивідуального перерахування. Не слід нікого приводити в приклад або порівнювати з іншими дітьми (як старші, так і молодші).

Головні питання

Які організаційні моменти зазвичай вирішуються на батьківських зборах? Це придбання необхідних речей для садочка (іграшок, канцтоварів, господарських дрібниць), обговорення їх кількості та вартості. А також вибір батьківського комітету або звіт його представника про виконану роботу, обговорення пропонованих екскурсій, розважальних заходів (наприклад, концертів або походів в ляльковий театр), підготовка до проведення ранків та закупівля дитячих подарунків. Крім того, організація творчих занять з дітьми та придбання всього необхідного для цього (паперу, пластиліну, фломастерів). Якщо планується великий захід, наприклад, новорічний ранок, список обговорюваних питань повинен бути підготовлений заздалегідь. Наприклад, буде організовано спільне чаювання, чи варто запрошувати фотографа, які маскарадні костюми потрібні дітям. При обговоренні всіх питань передбачається активна участь батьківського комітету, тому просто необхідно дати слово його представнику.

 

А що потім?

Після зборів, як правило, вихователь (а так само психолог або логопед) обговорює існуючі проблеми і труднощі з батьками конкретної дитини в індивідуальному порядку. Пояснення має бути коротким і продуктивним, без різких оцінок і з обов'язковою подачею потрібних медичних і психологічних рекомендацій. Мета таких бесід - проінформувати мам і тат про виникли труднощі, навчити, як грамотно виправити ситуацію в домашніх умовах без лайки і покарань.

Про користь батьківських зборів

Деякі самовпевнено вважають, що знають власної дитини як ніхто, і нової інформації збори їм не принесе. Насправді це не так. Дитина постійно розвивається, щодня у нього виникають різноманітні захоплення, з'являються нові друзі. Буває, що про зміни інтересах малюка, а також про якісь негативні моменти його життя батьки дізнаються тільки з розповіді виховательки. Такий погляд з боку на власного сина або доньку може виявитися дуже корисним і своєчасним. Більше того, батьки дізнаються на зборах про взаємини дітей у групі, зрозуміють, наскільки успішно їх дитина вписується в колектив, оцінять відповідність власного чада загальноприйнятим нормам.

Не бійтеся завідувачів!

Якщо у мам і тат є запитання, вирішити які може лише завідуюча(ий) дитячим садом, слід піти назустріч і постаратися організувати виступ представника адміністрації. До того ж питання, що потребують грошових вкладень з батьківської сторони і стосуються облаштування і ремонту садочка в цілому (включаючи закупівлю потрібного інвентарю), повинні вирішуватися у присутності завідуючої або її заступника з господарської частини.

 

Протокол - наше все

Якщо у дитячому садку проводиться батьківські збори, ФГОС наказує обов'язкове ведення його протоколу. В даному документі, складеному за підсумками заходу, вказується дата проведення, тематика, кількість присутніх, а також список запрошених із зазначенням посад та прізвищ. Протоколи батьківських зборів у дитячому садку обов'язково містять порядку, всі пункти якій зазначаються по порядку. Потім наводиться короткий виклад обговорюваного питання із зазначенням посади та ПІБ доповідача, коротко конспектируются висловлені зауваження і побажання, а також результати по кожному пункту. Якщо мало місце голосування, це обов'язково фіксується в протоколі із зазначенням числа висловилися як "за", так і "проти", а також утрималися. Наприкінці наводиться прийняте зборами рішення із зазначенням строків виконання та відповідальних за того чи іншого питання, проставляються підписи (з розшифровкою) голови і секретаря.

 

Що ще важливо знати при складанні протоколу

Виписка з рішенням батьківських зборів окремо вивішується на інформаційному стенді в батьківському куточку. Конфіденційні питання, що стосуються педагогічної діагностики, рекомендації конкретним батькам на колективне обговорення не виносились і не протоколюються. Рішення приймається окремо по кожному пункту, причому його формулювання має бути чіткою та конкретною. Протокол зборів є офіційним документом. Він повинен бути оформлений протягом трьох днів і бути в числі документів МДОУ. За його правильне і своєчасне ведення відповідає вихователь або старший вихователь (у випадку загальних зборів). До протоколу додаються конспекти тексту виступаючих та інші документи.

Категорія: Мої файли | Додав: liliana_brovko
Переглядів: 1180 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar